Rolowanie. Czy muszę to robić?

Byłoby wspaniale! Jeśli trenujesz, jesz w miarę zdrowo to znaczy, że dbasz o siebie. Czemu więc nie zadbać bardziej? Mało kto ma czas i fundusze, aby co chwila chodzić na masaże. Rolowanie kosztuje tylko czas. Rolery dostępne na allegro są niedrogie. Można zamówić do domu lub korzystać z tych na siłowni.

 

Rolery wybieramy najlepiej gładkie, nie muszą być markowe za kilka stów, wszystkie działają tak samo, mogą się różnić twardością. Tak samo jak w masażu technikami rozluźniającymi są głaskania, rozcierania całą dłonią. Pobudzające techniki to oklepywanie, ugniatanie itp. Nam zwykle zależy na tym pierwszym toteż roler z wypustkami nie pomoże, a pospina mimo że wygląda kozacko.

 

Rolować możemy się krótko przed każdym treningiem, aby pobudzić krążenie i przygotować tkanki do wysiłku, oraz rolować możemy po lub w osobnej jednostce dla rozbicia obolałych mięśni. Przesuwamy się na wałku wolno, zatrzymujemy w miejscach bardziej bolesnych do momentu aż ból zelżeje lub zniknie. Raczej nie masujemy stawów tylko “mięso”. Początkowo możecie odczuwać dużą bolesność, ale regularność pozwala zmniejszyć napięcie mięśniowe, przyspieszyć regenerację i nie będzie to już aż tak bolesne.

 

Naprawdę warto.

 

fot. Andrew Valdivia on Unsplash

Pora na zmiany!

Jeśli myślisz długo o zmianie lub nie wiesz jak zacząć to napisz do mnie, chętnie pomogę Ci zacząć przygodę z treningiem i pokażę Ci mój świat. Zrób to dla siebie, nie dla chłopaka, męża (oni podziękują mi potem), Nie ma lepszej chwili na zmiany niż TERAZ. Gwarantuję Ci dobrą zabawę i zmęczenie. Będzie fajnie, zobaczysz 😁