Jak nauczyć się pić wodę.

Może dziwne zagadnienie, ale bardzo istotne. Mało ludzi wie ile wody tak naprawdę powinniśmy spożywać. Samej wody bez pozostałych płynów (2,5-3l). Jeśli dużo się pocimy lub prowadzimy aktywny tryb życia to nawet więcej. Jeśli pijecie więcej wody to w porządku, jest natomiast spora rzesza ludzi, którzy piją szklankę wody dziennie i myślą, że to wystarczy – sama do nich należałam.

 

Po pierwsze woda to życie. Daje energię, poprawia napięcie i jakość skóry, usprawnia procesy zachodzące w ciele. Dopóki nie zaczniecie pić więcej wody nie zauważycie tej różnicy. Odwodnienie organizmu początkowo objawia się bólem głowy, pragnieniem i suchością w ustach, która potem zanika na skutek adaptacji. O ciężkim odwodnieniu może świadczyć to, że mdli was przy próbie wypicia większej ilości wody.

 

Dorosłego człowieka nie można zmusić do tej decyzji – trzeba chcieć zmiany. Jeśli już ją podjęliście wspaniale! Oto kilka sposobów na wypicie tych 2,5l wody.

  1. Stopniowo dodawajcie szklankę wody więcej, np co parę dni
  2. Wlewajcie wodę do bidonu i noście w pracy, co ¼ dnia opróżnijcie go do końca i uzupełnijcie, sącząc powoli, w ten sposób da się policzyć ile wody wypiliście
  3. Można też nosić przy sobie całą butelkę wody, 2l wody i szklanka rano i przed snem i gotowe


Pewnie na początku będziecie musieli zaprzyjaźnić się z łazienką, ale spokojnie, z czasem praca nerek też się unormuje. Coś co teraz wydaje się przymusem stanie się nawykiem. A energia do funkcjonowania wynagrodzi Wam początkowe trudy.

Pora na zmiany!

Jeśli myślisz długo o zmianie lub nie wiesz jak zacząć to napisz do mnie, chętnie pomogę Ci zacząć przygodę z treningiem i pokażę Ci mój świat. Zrób to dla siebie, nie dla chłopaka, męża (oni podziękują mi potem), Nie ma lepszej chwili na zmiany niż TERAZ. Gwarantuję Ci dobrą zabawę i zmęczenie. Będzie fajnie, zobaczysz 😁